دانلود فیلم جدید • دانلود سریال

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

وقت بخیر بازدید کننده گرامی
پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
تبلیغات

ثبت شده در ساماندهی پایگاه های اینترنتی :

لازم به ذکر هست که شیک مووی در سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است و نهایت همکاری را با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خواهد داشت.
در صورت گزارش این کارگروه محتویات یا صفحه مورد نظر مسدود یا اصلاح خواهد شد.
لازم به ذکر هست شیک مووی یک دایرکتوری سینماست که اطلاعات تخصصی سینما را به کاربران ارائه می کند و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

دسته بندی : نقد فیلم تاریخ : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

برای خواندن بخش اول : کلیک کنید

عملکرد بازیگران در فصل اول

در اولین فصل , معمولا بازیگران با توجه به فیلمنامه بیشتر سعی در این دارند که شخصیت خود را برای بیننده بازگو کنند . این دقیقا چیزی بود که ما از بازیگران فیلم در این فصل دیدیم . تقریبا همه ی بازیگران توانستند شخصیتی که دارند را به تماشاگران نشان دهند . ما به خیلی از بازیگران فیلم مانند شاون مارک بین در نقش ند استارک , وابستگی عجیبی پیدا کردیم و کشته شدنش به این زودی همه ما را شوکه کرد . اصولا در یک فصل نمیشود بازیگران را از نظر فنی قضاوت کرد , زیرا ما در این اول تازه شخصیت ها را شناخته ایم و زیاد با آن ها آشنا نیستیم . اما بدون شک بهترین بازیگر این فصل همان مارک بین است که به خوبی هر چه تمام تر نقش ادارد استارک را ایفا کرد . او فقط در نه قسمت , تاثیری بر مخاطبان این سریال گذاشت که هنوز که هنوز است , بعد از گذشت شش فصل باز هم از این بازیگر به عنوان ستاره این سریال یاد میشود . مارک ادی دیگر بازیگر مشهور و قابل توجه این فصل بود که مانند مارک بین , قبل از پایان فصل کشته شد . ادی در نقش پادشاه , همراه بین از مهم ترین بازیگران این فصل به شمار میروند . شاید تماشاگران به اندازه ی شخصیت ادارد استارک از شخصیت رابرت باراتیون لذت نبرده باشند اما اگر بخواهیم یک نگاه کلی کنیم , مارک ادی به شکلی قابل قبول شخصیت پادشاه را ایفا کرد . پادشاهی دائم الخمر و به طوری میشود گفت احمق , تا حدی که نفهمیده پسری که به عنوان شاهزاده از او یاد میشود , پسر خودش نیست و درواقع فرزند برادر زن عزیزش است ! مارک ادی هرچند میتوانست با عظمت بیشتر نقش پادشاه را ایفا کند , اما در نگاهی کلی میتوان گفت ادی کارش را بد انجام نداده است .

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

نیکولاج کاستر والدو , دیگر بازیگر موفق و مهم این فصل بود . هرچند اوج بازی او در این سریال در این فصل نبود , اما کاستر در این فصل شروع خوبی داشت و به طوری محشر توانست به مخاطب نشان دهد چه طور آدمی است . البته بعد از گذشت چند قسمت دیگر در فصل های دیگر سریال , میشود تغییر شخصیت او را فهمید . این نشان میدهد شخصیتی که او در فصل اول نشان میدهد , شخصیت کامل و دقیق او نیست و شاید بشود گفت در این فصل نمیتوان جیمی را کاملا شناخت . و اما آخرین بازیگر ! بازیگری که احتمالا همه شما میتوانید حدس بزنید چه کسی است . بله لنا هیدی یا همان ملکه معروف سریال . از همان اولین قسمت فصل , شخصیت سرسی را میتوان شناخت . یک زن جذاب و مرموز که بعد چند قسمت و فهمیدن قضیه بچه هایش , به راحتی میتوان تشخیص داد که او چه کسی است ! هیدی جزء بهترین بازیگران فصل قرار دارد , فقط موضوعی که بعد پخش فصل اول به وجود آمده بود , اخم کردن او در تمامی سکانس ها و صحنه های فیلم بود . درست است که حتما جزیی از فیلمنامه بوده اما اگر دقت کنید , سرسی حتی وقتی داشت با افراد و اقوام نزدیک خودش هم صحبت میکرد  , اخمی داشت که فکر میکنم روی اعصاب همه ی بیننده ها میرفت . که در فصل بعدی و بعد تر این موضوع رفع شد و به نظر مورد استقبال همه ی طرفداران هم قرار گرفت . اما هیدی در نقش سرسی تقریبا بهترین عملکرد را داشت و با کمترین نقصی کار خود را انجام داد . اینکه ما از همان اولین سکانس او در سریال , کاملا او را بشناسیم موضوعی است که اثبات میکند او کار خود را خوب انجام داده است .

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

نگاهی بر نقاط قوت , ضعف و حساس ترین لحظات فصل یکم

قطعا حساس ترین و شوکه کننده ترین جای فصل یکم , کشته شدن ند استارک بوده است . جایی که ما زیاد از فیلم آشناییت نداریم , یک دفعه قهرمان داستان به شوکه ترین راه ممکن کشته میشود . میتوان گفت نقطه قوت فیلم هم در همین سکانس اتفاق افتاد . همانطور که ذکر کردم , در نگاه کلی خلاقیت است که باعث جذابیت در این مجموعه شده است و این خلاقیت در همچین اتفاقاتی در فیلم مشاهده میشود . کشته شدن پادشاه و معاون و رفیقش , یا بهتره بتوانیم بگوییم کشته شدن مهم ترین شخصیت های فصل , شاید بتوان گفت هم ریسک است و هم باعث جذاب شدن میشود . در ذهن همه ما بعد کشتن ند , این سوال به وجود آمد که بعد از کشتن قهرمان های داستان , واقعا چه چیزی میخواهد در ادامه روی دهد که باعث ادامه دار شدن و جذابیت سریال شود . همین نکته تفاوت بازی تاج و تخت با دیگر سریال هاست . سریال هایی که از ابتدا به شخصیت های مشخص شده ای وابسته اند و اگر کمی تغییر در آن ها به وجود آید , به طوری داستان آن ها به کلی از بین میرود ! اما نویسندگان و تهیه کنندگان نه تنها از این اتفاق و کشته شدن این دو ترسی از شکست نداشتند , بلکه باعث شدند جذابیت و انتظار مخاطبان برای قسمت های بعد بیشتر شود . دیگر اتفاقی که در اواخر فصل افتاد , دستگیری جیمی لنیستر بود که جذابیت و انتظار برای فصل بعد را افزایش داد . درواقع این اتفاق شروع بازی فوق العاده کاستر است که تا فصل سوم ادامه پیدا میکند . یکی از نقاط ضعف فیلم که در بخش قبلی هم ذکر شد , مسئله زیاده روی بیهوده در استفاده از صحنه ها جنسی در فیلم بود . اما با این حاشیه و مسائل , آنقدر عملکرد عوامل در دیگر زاویه ها خوب بوده است که این ضعف که میتوان گفت کوچک را کاملا میپوشاند و به حق که بازی تاج و تخت در فصل اول کاری جذاب و دیدنی بوده است و برای شروع بهترین عملکرد خود را داشته است …

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش دوم

نگاه و سخن آخر

در نگاه کلی , کسی که فصل یک را میبیند قطعا متوجه جذابیت فیلم میشود و میتواند حدس بزند این کار , کار ضعیفی نیست . شاید این سریال به دل خیلی ها نشیند و بعد دیدن همین اولین فصل شوکه شود و با علایقش جور در نیاید , اما به نظر عمده بیننده ها گیم آف ترونز بهترین عملکرد را برای شروع داشته و از همین ابتدا مخاطبان خود را پیدا کرده است . در نگاه آخر میتوان گفت که شاید فصل یک فوق العاده نباشد , اما به جرئت میتوان گفت شروعی برای کاری فوق العاده است و پیشنهاد میشود اگر از سریال از همین فصل اول خوشتان نیامده است , فصل های بعدی را هم ببینید زیرا هر چه جلو تر بروید , تقریبا با سریال خودتان را وفق خواهید داد و قطعا لذت تماشای این کار را خواهید برد . ما در نظر داریم برای هر فصل سریال , هر چند هفته دو بخش آماده کنیم و امیدواریم باعث رضایت شما شویم . همینطور نظرات شما باعث دلگرمی ماست و امیدواریم بتوانیم در آینده هم باعث خشنودی شما بشویم …

برای عضو شدن در کانال شیک مووی روی بنر زیر کلیک کنید

تبلیغات
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
143 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.تبلیغات بنری

تبلیغات

دسته بندی

تبلیغات بنری

-

مطالب محبوب
تبلیغات متنی
تبلیغات

تبلیغات در شیک مووی

http://shikmovie.com/ads/
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: Shik_movie@