دانلود فیلم جدید • دانلود سریال

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

وقت بخیر بازدید کننده گرامی
پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
تبلیغات

ثبت شده در ساماندهی پایگاه های اینترنتی :

لازم به ذکر هست که شیک مووی در سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است و نهایت همکاری را با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خواهد داشت.
در صورت گزارش این کارگروه محتویات یا صفحه مورد نظر مسدود یا اصلاح خواهد شد.
لازم به ذکر هست شیک مووی یک دایرکتوری سینماست که اطلاعات تخصصی سینما را به کاربران ارائه می کند و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

دسته بندی : نقد فیلم تاریخ : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

برای خواندن بخش دوم : کلیک کنید

 اطلاعات سریال

کارگردان و سازنده : دوید بنیاف , وایس

ژانر : درام , فانتزی

بر اساس : رمان ترانه یخ و اترش

تهیه کنندگان : مارک هوفام , فرانک دوئلجر

موسیقی : رامین جوادی

شبکه اجرایی : اچ بی او

بازیگران : پیتر دینکلیج  ,لینا هیدی , نیکولای کاستر-والدو , کیت هرینگتون  , ایان گلن , آیدان گیلن

فیلمبرداری : الیک ساخاروف

نمره 9.5 : IMDb

نمره 94 از 100 : Rotten Tomatoes

نویسنده : ایمان.ع

 نگاهی به Game Of Thrones , فصل اول

تو سالیان اخیر , مجموعه هایی بوده اند که به طرز عجیبی سر زبان ها افتادند . سریال هایی که حتی کسی که از آن هیچ خبری هم ندارد  , از خوبی و محبوبیت او شنیده و میبیند . “فرار از زندان” شاید بهترین مثال برای این گفته باشد , سریالی که مثل بمبی صدا کرد و نام و نشانش به گوش همه رسید . چه کسانی که اهل فیلم و سریال هستند , و چه کسانی که حتی علاقه ای به این دنیا ندارند . بازی تاج و تخت یا همان گیم آف ترونز , سریالی است که محبوبیت اش این روز ها مانند همان دوران پخش فرار از زندان است . میشود به قاطعیت گفت تمام کسانی که اهل فیلم و سریال اند , نام این مجموعه را شنیده و چه بسا خیلی از مردم دیگر هم این نام به گوششان خورده است . ما فردی را در نظر میگیریم , که مانند خیلی دیگر از مردم نام این سریال را شنیده و کنجکاو شده است که این مجموعه چه دارد که انقدر سر و صدا کرده ؟! فصل اول  , قسمت اول , شروع میکند ! اولش تحت تاثیر داستان قرار میگیرد و سعی در فهمیدن ماجرای داستان فیلم دارد . به ترتیب شخصیت ها معرفی میشودند , کم کم حدس میزند که با فیلم های بسیاری که درباره گرفتن تخت پادشاهی و این جور مسائل است , طرف است . چند قسمت بعد , وقتی با صحنه های متعدد جنسی رو به رو میشود , تعجب میکند . چند قسمت بعد تر وقتی با پیچیدگی و داستان های مختلف در سریال مواجه میشود , باز هم تعحب میکند ! بعد از گذشت هشت قسمت از فصل اول , این تماشاگر کاملا متوجه میشود که بازی تاج و تخت , فلسفه ای جدا از فیلم های دیگر در این سبک , است . بعد از مرگ ند استارک , مخاطبی که بالاخره به یکی از این شخصیت های عجیب این مجموعه , علاقه مند شده شوکه میشود . اما مسئله ای که شاید از اولین دقیقه های این مجموعه به وضوح دیده میشد , شدت صحنه های دلخراش بود . کشته شدن آدم ها به شدید ترین و ناراحت کننده ترین نحو ممکن ! در بازی تاج و تخت , شخصیت صد درصد پاک و خوبی وجود ندارد ! این جریان در دو فصل بعد بیشتر دیده و حس میشود , که خلاقیت در سریال آنقدر بالاست که در بسیاری از صحنه ها , شخصیتی مانند جیمی که در قسمت های اول فصل اول , بخاطر دیده شدنش با خواهرش در هنگام رابطه توسط یک پسربچه , آن را از بالای برج پرت میکند , در فصل سوم جریاناتی برایش پیش می آید که ما دلمان برای این فرد میسوزد ! شاید بشود گفت همین خلاقیت است که بازی تاج و تخت را به مجموعه ای خاص تبدیل کرده است .

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

اما فعلا به فصل های بعد کاری نداریم ,عوامل این مجموعه در فصل اول این سریال مخاطب را آماده ی فصل بعدی میکنند . یعنی در این فصل ما چیز های خوشایند و جذابی نمیبینیم . در این فصل شاید بشود گفت ما از دیدگاه تهیه کنندگان , فقط با مسائل عادی داریم مواجه میشویم . وقتی ند استارک اعدام شد , همه شوکه شدند و این قضیه کاملا نشان میدهد که تهیه کنندگان میخواهند بگویند این تازه اول راه است ! فصل اول , فصلی است که بیننده به صورت عجیبی حیرت زده است . رابطه ی خواهر برادر , صحنه قتل بسیار دلخراش و شدید , رابطه های جنسی متعدد و… همه و همه ی این ها بیننده را گیج میکند . به طوری هنوز مخاطب با دنیای بی رحم و جدی “گیم آف ترونز” آشنا نشده است . هنوز این مسئله که به راحتی سر یه فرد از تنش جدا شود و به دروازه شهر آویزان شود , برای بیننده هضم نشده است . یک نقل قول جالب از یکی از منتقدان این است که اگر میخواهی بازی تاج و تخت را ببینی , باید مانند داستان سریال , بی رحم شوی ! شاید این به حقیقت خیلی نزدیک باشد . اما چه بود که بازی تاج و تخت را محبوب کرد ؟ رابطه جنسی خواهر برادر و بچه دار شدنشان واقعا چیز جذابی است ؟! در آوردن دل و روده طرف مسئله جالبی است ؟ بنده که همچین فکری نمیکنم ! خلاقیت است که بازی تاج و تخت را محبوب نگه داشته است . در داستان هیچکس به طور کامل خوب نیست , همه شخصیت ها یک بی رحمی و کار اشتباهی انجام داده اند و تقریبا همه شخصیت ها هم در بعضی از سکانس ها به دل مخاطب نشسته اند . خلاقیت از همین فصل اول در بازی تاج و تخت شروع شده است و در باقی فصل ها هم دیده شده و شاید همین مسئله ست که بازی تاج و تخت را سر زبان ها انداخته است …

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

 بازخورد کلی منتقدان و مردم از فصل اول

فصل اول یک سریال زیاد برای قضاوت مناسب نیست , اما قطعا مسئله ای که باید نقد میشد و همینطور هم شد , صحنه های جنسی بسیار زیاد فصل اول بود . بازی تاج و تخت دنیای بی رحمی است و برای نشان دادن , باید برخی از صحنه ها را پخش میکرد . اما مسئله این است که بیشتر صحنه های جنسی فصل اول میتوانست در فیلم نباشد و هیچ چیزی هم از سریال کم نمیشد . بسیاری از صحنه ها به داستان حتی یک صدم درصد هم ربطی نداشتند و اگر نبودند ,  کار سنگین تر و بهتری از آب در میامد . اما مسئله دیگری که حتی از موضوع قبلی هم بیشتر نقد شد , نمایش صحنه های دلخراش و کشت و کشتار فصل اول بود . به شدت با این موضوع مخالفم که چرا این صحنه ها در این فصل زیاد بود . بازی تاج و تخت برای معرفی , باید به طوری کامل دنیای خود را شرح میداد . دنیایی که اگر از همین اول خوب معرفی نشود , در فصل های بعدی بیننده دچار نامفهومی میشود و خیلی از موضوعات دیگر داستان را نمیتواند درک کند . به طوری تماشاگر باید در این فصل آماده ی اتفاقات آینده شود , اینکه ند استارک قهرمان این فصل در همین ابتدا کشته شود , شاید بهترین تصمیم تهیه کنندگان فیلم بود . اما در این فصل ما شاهد خشونت زیادی علیه زنان بودیم , در رابطه های جنسی , تعداد بیشتر زنان عریان تا مردان , عقد کردن خواهر به یک ایل وحشی فقط برای استفاده از لشگر آن قوم و… به طوری زنان در این فصل بیشتر به عنوان یک برده نمایش داده میشوند . این مسئله به شدت سر و صدا کرد . درست است که نظر کلی منتقدان برای شروع , مثبت بوده اما مسئله ی تبعیض جنسیتی از همه موارد بیشتر نقد شد . ظلم به زنان را میشود جزء داستان فیلم هم دانست , اما شاید این ظلم و تبعیض کمی کمتر به نمایش در می آمد , بهتر بود . به طور کلی فصل اول استارتی بود برای شروع ماجرا طولانی و پر افت و خیز شخصیت های فیلم و اگر بخواهیم به حق قضاوت کنیم ,  فصل اول برای شروع بسیار خوب بود و در قسمت های هشت و نه به اوج خود رسید و قطعا بیننده را بعد دیدن قسمت نهم , مجبور میکند که منتظر فصل بعدی بماند …

نقد و بررسی فصل اول سریال Game Of Thrones – بخش اول

 در بخش دوم به عملکرد بازیگران , بهترین و حساس ترین لحظه داستان در این فصل میپردازیم …

برای عضو شدن در کانال شیک مووی روی بنر زیر کلیک کنید

تبلیغات
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
276 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.تبلیغات بنری

تبلیغات

دسته بندی

تبلیغات بنری

-

تبلیغات متنی
تبلیغات

تبلیغات در شیک مووی

http://shikmovie.com/ads/
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: Shik_movie@